MAJEVICA 2017

Majevica, 14.05.2017. Parkiralište Milihovo

14,00 - otvaranje manifestacije „Majevica“ uz pratnju i kratki mimohod Marinićeve muzike i nastup Halubajskih mažoretkinja i Halubajki od ulaza kod caffe bara Lovre prema parkiralištu Milihovo

Limena glazba nastup – 2-3 skladbe

Halubajske mažoretkinje – 1-2 točke

Halubajke – 1-2 točke

-          najaviti prijave za boćanje, prćenje na pal, potezanje špaga, šetnju po Viškovu

14,30 - Obed – fažol z kapuzon – podjela gostima i sudionicima manifestacije

14.30 - Turnir za djecu – starinske igre – sudionici učenici OŠ Sveti Matej

14.30 – DV Maza - razne zabavne igre "Razigrano Viskovo" te društvene igre pod nazivom "Viskovo u malom“.

14.30 - Boćarski turnir u BK Halubjan

GRUPA SWING

14.40 - Ugostiteljska škola iz Opatije prezentirat će u nekoliko navrata tijekom dana domaću hranu – najava i kratki razgovor s njima –profesorica Ivona Lazić

Prezentacija hrane koju su pripremili i dijele učenici Ugostiteljske škole u Opatiji. Konzumacija je svakih sat vremena. Recepti su iz kuharice koja je u pripremi u suradnji s Delavskom katedrom (ženske članice), Općinom Viškovo i TZ Viškovo.

15,00 – nekadajne igri našega kraja – prezentacija- kako smo se nekada igrali - Delavska katedra-Rajko Srok

15.30 - Recitacije - DV Viškovo

U pauzama nastupa GRUPA SWING

16.00 - Proglašenje fotografije karakterističnog motiva Općine Viškovo i crteža karakterističnog motiva Općine Viškovo za djecu predškolske dobi. Dodjela prigodnih nagrada.

Natječaj je bio anoniman i tijekom trajanja natječaja crteže je poslalo na natječaj pet vrtića s 42 likovna rada.

Povjerenstvo je jednoglasno ocijenilo sljedeće radove:

• Dječji vrtić Malik – Dora Dukić -Kako izgleda Viškovo
  • Dječji vrtić Maza - grupni rad starije mješovite skupine Lollipops – Karta Viškova
  • Dječji vrtić Viškovo – Gašpar Plazibat – Tradicijska maska zvončar

Natječaj je bio anoniman i tijekom trajanja natječaja prijavilo se 5 sudionika s 23 rada.

Povjerenstvo je jednoglasno ocijenilo sljedeće fotografije:

1. 1. Putokaz – autorice Aleksandre Jurdana, osvojila je prvo mjesto i nagradu u iznosu od 1.000,00 kn
  2. 2.Unutrašnjost kuće s tornicom- autora Željka Šepića osvojila je drugo mjesto i nagradu u iznosu od 800,00 kn
  3. 3.Pršut je naš - autora Aleksandra Tomulića osvojila je treće mjesto i nagradu u iznosu od 500,00 kn

GRUPA SWING

16,30 - Prćenje na pal po pršut i potezanje špaga – odrasli ( nagrade pršut, panceta, kobasica, vino)

18,00 – 21,00 – Tanac – KOKTELSI