POZIV NA PRIJAVU - RADI MOGUĆNOSTI ZAJEDNIČKOG ORGANIZIRANJA PERIODIČNE IZOBRAZBE VOZAČA

POZIVAJU SE SVI VOZAČI OBVEZNICI POLAGANJA KOD-a 95 DA SE PRIJAVE U UDRUŽENJE OBRTNIKA VIŠKOVO KASTAV KLANA JELENJE RADI MOGUĆNOSTI ZAJEDNIČKOG ORGANIZIRANJA PERIODIČNE IZOBRAZBE VOZAČA

Što je to Kod 95?

Kod 95 je oznaka koja se upisuje u vozačku dozvolu na stražnjoj strani, te se obnavlja svakih 5 godina periodičkom izobrazbom vozača i obvezna je za sve vozače sljedećih kategorija:

Vozačka dozvola kategorije C1, C1E, C ili CE;
    Vozačka dozvola kategorija D1, D1E, D ili DE;

Dokazom stečene kvalifikacije za vozača, u skladu sa člankom 12. Zakona o prijevozu u cestovnom prometu, smatra se vozačka dozvola u kojoj je upisan „kod 95“.

Svjedodžba o početnim kvalifikacijama dobiva se nakon provjere teorijskog i praktičnog znanja i to nakon „odrađenog“ tečaja od 140 sati i posjedovanja svjedodžbe o srednjoj stručnoj spremi u zanimanju vozač.

Za svjedodžbu o periodičkoj izobrazbi potrebno je 35 sati tečaja izobrazbe.