NAJAVA: besplatni seminar „Priprema za završni obračun 2019. i zakonske izmjene na snazi od 1.1.2020.“

Obrtnička komora Primorsko – goranske županije u suradnji sa Udruženjem obrtnika Opatija organizira za svoje članove besplatni seminar   „Priprema za završni obračun 2019. i zakonske izmjene na snazi od 1.1.2020.“ koji će se održati

dana 18.12.2019. s početkom u 10,00 sati u u vili Antonio, Opatija, Nazorova 2

Program:

• Glavne značajke i prednosti obrta
  • Obvezne poslovne knjige i evidencije
  • Porez na dodanu vrijednost (PDV) i kada se odlučiti za ulazak u sustav PDV-a
  • Promjena načina oporezivanja (porez na dobit, paušalno oporezivanje)
  • Isplate neoporezivih svota naknada, troškova, potpora i nagrada (najnovije izmjene)
  • Putni nalozi (obračun i pokrivanje troškova), korištenje automobila, reprezentacija
  • Obračun plaće, zadnji obračun u prosincu
  • Ugovor o djelu i autorski ugovor – kada se mogu koristiti?
  • Amortizacija dugotrajne imovine, inventura
  • Godišnji obračun (obrazac PO-SD i obrazac DOH)
  • Zakonske izmjene od 01.01.2020.

Predviđeno vrijeme trajanja seminara je 3 sata.

Kratki životopis predavača:

Seminar će održati Đurđica Mostarčić, savjetnica za financije i predsjednica Sekcije računovođa pri Hrvatskoj obrtničkoj komori. Vlasnica je društva za računovodstvene usluge, veliki praktičar te prepoznati stručnjak za rješavanje računovodstvenih nedoumica i pitanja koja se svakodnevno pojavljuju u praksi malog i srednjeg poduzetništva te neprofitnih organizacija. Trener je poslovnih edukacija te često održava seminare za poduzetnike, a svoje znanje rado dijeli i putem svoga YouTube kanala „Šaptačica poduzetnicima“.