Pomoć poplavljenim područjima Istaknuto

Iz udruženja obrtnika Županja dobili smo apel za pomoć poplavljenim područjima i isti dan započeli sa prikupljanjem  humanitarne pomoći. Nadali smo se da ćemo tokom dva dana (19. i 20.05.) prikupiti humanitarnu pomoć koju ćemo jednim kombijem otpremiti za Županju. Na naš poziv odazvao se veliki broj obrtnika ali i mještana Viškova i okolice i skupili smo hrane, vode, higijenskih potrepština, deka,  posteljine i odjeće  za tri kobija. Naši kolege obrtnici Klaić Nenad, Ildo Gržić i Martin Jerbić sa suprugom Jadrankom svojim su vozilima 21.05.2014. krenuli put Županje. U udruženju obrtnika Županja dočekala ih je tajnica  Manda Šikanić koja je skupa s njima pomoć otpremila tamo gdje je to bilo najpotrebnije i isti dan na  e-mail adresu Udruženja obrtnika Viškovo Kastav Klana Jelenje stiglo je slijedeće pismo zahvale:

Poštovani kolegice i kolege iz

Općine Viškovo,

Grada Kastav,

Općine Klana,

I Općine Jelenje !

Od srca vam hvala, što ste tako hitno reagirali i poslali humanitarnu pomoć za stanovništvo

poplavljenog područja. Posebno veliko hvala ekipi koja se uputila od Rijeke do Županje !

Iz komorskog sustava HOK-e, osim nas koji ovdje živimo, vi ste prvi reagirali.

Pisac Richard Bach, napisao je prekrasnu priču, sa naslovom koji nosi poruku cijelog djela:

„ Ne postoji mjesto koje se zove Predaleko“

Županja je malo mjesto i nemamo uopće knjižaru u kojoj se mogu kupovati knjige, a sada smo

prezauzeti rješavanjem pitanja preživljavanja.

I to će stati jednog dana.

Mi vam obećavamo da ćemo tada pronaći navedenu knjigu koja nas jako asocira na vaš dolazak,

i poslati vam kao mali podsjetnik da cijenimo što ste pokazali da imate veliko srce za male ljude…

Hvala od srca,

i puno prijateljskih pozdrava